En İyi Tüy Alma Yöntemleri: 5 Farklı Yöntem Ve Etkileri

Tüy alma yöntemleri her zaman günden güne gelişecek ve tartışma konusu olacak gibi gözüküyor. Kaldı ki tüylerini almak ya da almamak tamamen kişisel bir tercih. Almak isteyenler içinde pek çok mevcut. İşte vücudunuz için en önemli yöntemin hangisi olduğunu bulmak için bir fırsat!

Ağda & Şekerli Ağda

Uzun vadeli etkisi ile her zaman kullanılan bu yöntem limon suyu, şeker ve sudan oluşan bir yöntemdir. Kaşlarımızdan ayaklarına kadar her yerinize ağda yapabilirsiniz. Tüm cilt tiplerine ve tonlarına aynı işlevi yapacaktır.

İstenmeyen tüylerin alınmasının en nazik yolu şeker ağda.

Tüy Sarartma

Küçük bölgeler için ideal olan ancak göz çevresine çok yakınlaştırılmaması gereken işlem. Ancak sarartma işlemi tüylerin ne kadar hızlı uzadığına ve etkisinin ne kadar süreceğine bağlı olarak değişmektedir.

Tüy Dökücü Krem

Basit ve maliyetsiz bir yöntemdir. En az acılı olan ve risksiz bir yöntemdir. Geniş alanlarda veya daha zor ulaşılması yerler kullanılabilir. İlk kez tüy almak isteyenler için harika bir başlangıç seçeneği olabilir.

Tıraş Olmaz

Kullanımı kolay ve hızlı olması en çok tercih edilen yöntem olmasının sebebi. Yine de keskin bıçaklara dikkat etmelisiniz. Bacak bölgesini aldıktan sonra nemlendirici sürmek, bikini bölgesini alırken cildi germek önemlidir.

Epilatör

Pek çok bölgede, özellikle bacaklarda uzun vadede etki göstermektedir. Ancak ne kadar sürede uygularsanız o kadar az acıtır ve mükemmel bir görünüm sağlar.