Yüz Güzelliğinin En Önemli Detayı: Kaşlar

Kaşlarımızla ilgili çok fazla zaman harcayabiliyoruz. Biraz daha kalın ya da biraz daha kavisli derken, bazen şeklini bile bozabiliyoruz. Evde kaldığımız süre boyunca evde kaş bakımı, vücut bakımı ve daha birçoğu hakkında neler neler öğrendik. Bu öğrendiklerimizi sizinle paylaşmak içinde bu yazıyı yazdık! Ancak evde kaş bakımını oldukça minimum tutmak ve bir profesyonelin şekillendirme işlemi yapmasına izin vermek en doğrusu.

Unutmayın, hiçbir kaş bir diğeri ile simetrik değildir.

Kaş Sabitleyici Kullanın

Kaş bakımının aslında şekillendirmek ile doğrudan etkisi var. Kaşlarınızı şekillendirmek için bir kaş sabunu kullanmalısınız. Dağınık kaşlar yerine sabit kaşlara sahip olup. Tüm gün öyle kalmaları için sabitleyiciler size yardımcı olur.

Kaş Bakımını Atlamayın

Kaşlarımızın altındaki deri zaman zaman kuruyabilir. Kuruyan bu deriyi nemlendirmeyi atlamamalısınız. Pullanmasa bile kaşlarınızı nemlendirmek önemlidir. Kullandığınız nemlendirici kaşlarınıza da biraz yedirerek bu durumu halledebilirsiniz.

Kaş Şeklinize Dokunmayın

Doğal kaşlarınız her zaman daha iyidir. Seyrek ya da dolu olmayan kaşlar için evde bakım yöntemleri kullanarak halletmeniz mümkün. Bu bakım sürecinde almaktan uzak durarak kısa bir sürede kaşlarınızı toparlayabilirsiniz. Ancak kaş şeklinizi kendiniz almaya, düzeltmeye ya da yeniden şekillendirmeye çalışmayın. Geri dönüşü olmayan boşluklar yaratmanız mümkün.

Eğik Uçlu Cımbız

Kaş köklerinizin dibine yakın yerlerden almak acıyı azaltır. Bunun içim eğimli yani eğik uçlu bir cımbız kullanmanız gerekir. Dibinden tutarak her zaman çıkış yönüne doğru çekin. Ancak bunu sadece rahatsız edici yerlerde çıkan kaşlarınız için yapın. Ne olursa olsun fazlasını yapmamalısınız.

Kaş Makası Kullanın

Cımbız ile toparlamak ya da kaş aldırmak size göre değilse; kaş makası muhteşem bir alternatif. Kaşlarınızı önce yukarı doğru tarayın ve fazlalıkları kesin. Sonrasında aşağı doğru tarayın ve kesin. İşte bu kadar! Fazlalığı abartarak çok kesmemeniz daha iyi.

Kaş Kalemi Kullanın

Kaşlarınızı şekillendirmek istiyorsanız ya da makyajınızı tamamlamak, kullanmanız gereken şey bir kaş kalemi. Kaşlarınızı yumuşak hareketlerle çizerek sonrasında kaşlarınızı alabilirsiniz.