Kış mevsimini atlattık, ama cildimizde hasar kaldı mı? Baharın yeni başlangıç ve yeni heyecanlara açtığı kapıda bakım yapmak mükemmel bir zamanlama. Yeni bir mevsime ve yaza hazır, canlanmış yenilenmiş bir cilt için yapabileceğiniz cilt bakım ipuçlarıyla geldik.

Günlük yorgunluk ve dış etkenlerin verdiği zararlar cildinizi yıpratmış olabilir. Ancak cilt temizliği sadece bakım ile değil aynı zamanda içten bir temizlikle de olmalıdır. Yoga veya meditasyonu düşünebilirsiniz, kitap okuyabilir ya da bir diziye yoğunlaşabilirsiniz.

Cilt Bakım Ürünlerinize Göz Geçirin

Bahar temizliği için cilt bakımı ürünlerinizi bir kez gözden geçirin. Tarihi geçmiş ürünleri atın ve yenileri için yer açın.

Cilt Bakımına Zaman Ayırın

Akşam yaptığınız cilt bakımınız cildiniz için önemlidir. Cildiniz soğuktan kurumuş veya yıpranmışsa cilt yapınıza uygun Ph oranını düzenleyecek ürünler seçmek cilt sağlığınız açısından oldukça önemlidir.

Cilt bakımınıza parlaklık veren ürünler tercih etmelisiniz. Havalar ısındığında peeling tarzı ürünler yerine C, E vitamini ve hiyalüronik asitli ürünler kullanın.

Ölü Derilerden Kurtul

Yazlık kıyafetleri rafa çıkarmak gibi düşünebileceğiniz bu peeling aşaması için cildinize vücut losyonu içeren bir peeling ile masaj yapın.

Genç Cilt İçin 5 İpucu

En iyi halinizle her anınızı yakalamak için bakım rutininize önem verin. 5 adet kural ile bunu yapmak mümkün.

Sabah Akşam Serum Uygulayın

Serum cilt için en iyi nemlendirici ve sıkılaştırıcı etkiye sahiptir. Hiyalüronik asit, amino asit, A,E ve C vitaminleri içeren ürünler tercih edin.

Cildinizin Nem Oranına Değer Verin.

Cildinizin genç kalmasını sağlayan en önemli etmen cildin nem oranıdır. Bu yüzden su tüketimine önem verin, 40 yaşından sonra cildiniz kolay tahrip olur bu yüzden cilt yenileyen ve nemlendiren ürünler seçmelisiniz.

Güneş Kremi Sürmeden Çıkmayın

Hava nasıl olursa olsun güneş kremi kullanın. Size uygun güneş kremini bulmak için cilt tipinizi, özelliklerini ve rengini göz önünde bulundurun. Ayrıca boynunuza da güneş kremi sürmeyi unutmayın.

Göz Çevresini Koruyun

Hassas ve ince bir dokuya sahip olduğu için iyi bir yaşlanma karşıtı krem ile göz çevrenizi koruyabilirsiniz. Kırışıklık gideren besin kullanırken, gözlerinizi kısarak etrafa bakmak kay ayaklarınıza iyi gelmeyecektir bunu unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir